Często zadawane pytania

Dlaczego produkty Herbi Clean mają ciemny kolor?
Produkty Herbi Clean zawierają ekstrakt z żołędzi, który nie tylko ma właściwości antybakteryjne, ale także wpływa na barwę. Trzeba również podkreślić, że ekstrakt z żołędzi jest składnikiem ziołowym, naturalnym. To z kolei może powodować brak klarowności niektórych produktów. Taki wygląd produktów Herbi Clean nie ma żadnego wpływu na jego skuteczność oraz bezpieczeństwo stosowania.
Czy Herbi Clean w swoich produktach stosuje amoniak lub związki chloru?
NIE. Produkty Herbi Clean są oparte na komponentach przyjaznych zarówno dla środowiska, jak i człowieka. Dlatego w Herbi Clean nie stosujemy składników takich jak np.:

Czy produkty Herbi Clean zawierają składniki pochodzenia zwierzęcego?
NIE. Nasze produkty są oparte na składnikach pochodzenia roślinnego. Nie wykorzystujemy surowców o pochodzeniu zwierzęcym, więc nasze produkty są przyjazne dla wegan.
Czy produkty Herbi Clean można bezpiecznie łączyć ze sobą?
TAK. W przeciwieństwie do wielu innych, produkty Herbi Clean można bezpiecznie łączyć ze sobą. Niektóre tradycyjne środki czystości mogą zawierać składniki, które przy połączeniu mogą tworzyć szkodliwe związki. Najlepszym przykładem są stosowane w produktach wybielających związki chloru, które w różnych połączeniach tworzą związki toksyczne. I tak, jeśli środek zawierający związki chloru połączymy przypadkowo z takim, który zawiera amoniak, wydzieli się toksyczna i drażniąca chloramina. Z kolei w połączeniu z alkoholem związki chloru utworzą chloroform o działaniu usypiającym. Wybielający środek chlorowy w połączeniu z produktem zawierającym kwasy (np. płynem odkamieniającym) tworzy silnie toksyczny gazowy chlor. Tego wszystkiego można uniknąć stosując m.in. bezpieczne produkty Herbi Clean. Nawet przy połączeniu ich w kolejnych etapach czyszczenia nie grozi nam, ani naszym domownikom żadne niebezpieczeństwo.
Czy produkty Herbi Clean są naturalne?
Większość składników zastosowanych w produktach Herbi Clean jest pochodzenia naturalnego. Staramy się korzystać w jak największym stopniu z sił przyrody. Dlatego jako składnik antybakteryjny występuje u nas np. ekstrakt z żołędzi, a nie syntetyczne środki.
Czy produkty Herbi Clean są bezpieczne dla ludzi?
ZDECYDOWANIE TAK. Nie stosujemy składników toksycznych lub mogących powodować toksyczne interakcje. Nasze produkty są przygotowane zgodne z najaktualniejszą dostępną wiedzą na temat działania poszczególnych komponentów. Wszystko po to, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo naszym klientom.
Czy produkty Herbi Clean są testowane na zwierzętach?
NIE. Składniki, których używamy nie są testowane na zwierzętach. Herbi Clean to marka przyjazna ludziom, zwierzętom i środowisku naturalnemu.
Skąd mamy wiedzę na temat ziół?
Nasza wiedza na temat ziół wynika zarówno z tradycji w jakiej się wychowywaliśmy, przekazywanej z pokolenia na pokolenie, ale także z naukowych badań i doświadczeń. Dla nas wiedza na temat ziół jest priorytetem. Umiejętność unikalnego łączenia substancji aktywnych zawartych w roślinach jest czymś, co nas wyróżnia. Z tego też powodu nasze produkty są skuteczne oraz bezpieczne.
Czy zioła działają?
OCZYWIŚCIE TAK. Zioła zawierają wiele substancji aktywnych o szerokim spektrum działania. O tym, że zioła są skuteczne wiedzieli już nasi przodkowie, którzy używali ziół do sporządzania leczniczych mieszanek, albo do odstraszania insektów czy do zapewniania świeżości produktom spożywczym. Rośliny wydzielają wiele różnych substancji, które pomagają im przetrwać – mogą to być olejki eteryczne wabiące owady, taniny odstraszające roślinożerców, czy flawonoidy nadający roślinom kolor lub smak. Wiele z tych substancji potrafimy wykorzystać do naszych własnych celów – olejki eteryczne oprócz zapachu oferują właściwości lecznicze, taniny działają antybakteryjnie, a flawonoidy antyoksydacyjnie. To tylko przykłady, które można mnożyć.
Jakie zioła wykorzystujemy w naszych produktach?
W pierwszej linii produktów Herbi Clean zastosowaliśmy ekstrakt z żołędzi. Ma on bardzo silne właściwości antybakteryjne. W kolejnych liniach będziemy sięgać po inne rośliny o równie ważnych korzystnych cechach. Warto śledzić naszą ofertę i sprawdzać co nowego się w niej pojawi.